Cisowa
GODZINY OTWARCIA: Sobota, Niedziela i Święta: - - -
Poniedziałek - Piątek: - - -
TRASA CZERWONA (550m) ZAMKNIĘTA Pokrywa śnieżna - cm
TRASA NIEBIESKA (700m) ZAMKNIĘTA Pokrywa śnieżna - cm
Aktualności

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA WOBEC COVID-19

Dodano: 22 listopada 2021 Wyświetlono 3098

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA WOBEC COVID-19 W SEZONIE 2021/2022

Zapraszamy do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa, które będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie zimowym 2021/22 w naszym ośrodku. Środki bezpieczeństwa mogą się zmienić, w zależności od aktualnych warunków epidemiologicznych wydanych przez rząd i instytucje państwowe o czym będziemy informować Państwa na bieżąco.

Bazując na aktualnych wytycznych, przepisach i zaleceniach wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Zdrowia i Rozwoju na sezon zimowy 2020/2021, wprowadzamy dodatkowe procedury, których celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim klientom i pracownikom.

 

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie następujących środków zapobiegawczych:

– Zasłaniaj usta i nos maseczką lub chustą na terenie całego ośrodka.

– Myj i dezynfekuj ręce tak często, jak to możliwe.

– Zachowaj społeczny dystans (min. 2 m) wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

– Zadbaj o higienę w trakcie kasłania czy kichania.

– Zrezygnuj z podawania dłoni na przywitanie.

Dodatkowo przy każdej okazji w trakcie całego sezonu:

– Monitoruj swój stan zdrowia.

– Zadbaj o odporność we własnym zakresie.

– Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną, zrezygnuj z przyjazdu do ośrodka i poddaj się najlepiej 14-dniowej kwarantannie.

Dbajmy wspólnie o nasze zdrowie

– Jeśli Twój stan zdrowia budzi wątpliwości bądź nie czujesz się najlepiej, zostań w domu.

– Obowiązkowo zasłaniaj chustą lub specjalną maseczką usta i nos w trakcie: oczekiwania w kolejce do wyciągu, jazdy wyciągiem, jazdy na nartach bądź snowboardzie po stoku.

– Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i nie stwarza zagrożenia, zachowaj odpowiedni dystans (min. 2 m)

Stacja narciarska

– W celu utrzymania dystansu społecznego w kolejce przed bramkami wejściowymi zostaną ustawione siatki wyznaczające drogę wejściową do wyciągu.

– Wszystkim zatrudnionym osobom zapewniamy środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Pracownicy zostali poinstruowani o obowiązku noszenia maseczek oraz rękawiczek lub każdorazowej dezynfekcji rąk po wykonanej usłudze. Pracownicy zostali przeszkoleni z zakresu obowiązujących, aktualnych zasad bezpieczeństwa.

– Wszystkich gości oraz osoby towarzyszące zachęcamy do korzystania z płynów do dezynfekcji – pojemniki znajdują się przy kasie, w wypożyczalni oraz szkole narciarskiej.

– Obiekt jest codziennie dezynfekowany. Na terenie obiektu goście znajdują plakaty oraz naklejki z najpotrzebniejszymi zasadami bezpieczeństwa oraz numerami telefonów alarmowych.

– Dla osób z podejrzeniem objawów COVID-19 wyznaczone zostały specjalne miejsca izolacji.

– W zakresie przejazdu wyciągami rekomendujemy, o ile to możliwe i nie będzie powodowało gromadzenia się osób w kolejce do przejazdu wyciągiem orczykowym – na jednym orczyku zajmować miejsca wspólnie z osobą zamieszkującą w jednym gospodarstwie domowym lub mającą wspólny nocleg lub wspólnie podróżującą do ośrodka.

Szkoła narciarska

– Zapisy na lekcje przyjmujemy telefonicznie lub mailowo.

– Instruktorzy zostali poinstruowani o obowiązku zasłaniania ust i nosa w trakcie zajęć kontaktu z klientem, przejazdu wyciągiem.

– Miejsce spotkań z instruktorem zostało wyznaczone przy budynku szkoły narciarskiej.

– W szkole narciarskiej nie ma poczekalni.

– Obowiązkiem rodzica lub opiekuna jest odebranie punktualnie dziecka pod skończeniu zajęć w wyznaczonym przez szkołę miejscu.

Treść wytycznych dla branży stoków narciarskich przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii oraz Głownego Inspektora Sanitarnego znajduje się pod następującym linkiem: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/stoki-narciarskie